עושים סדר בניירת הפנסיה והביטוח

ביטוחים

1. אינטרנט

באתר הר הביטוח ניתן לקבל תמונה מלאה של כל הביטוחים על שמותיכם. השירות פותח על ידי רשות שוק ההון וניתן בחינם. קיימים אתרים מתחזים להר הביטוח ולכן חשוב להקפיד להיכנס לאתר עם סיומת GOV.IL.

2. כפל ביטוחים

בדקו אם כל הפוליסות באמת נחוצות ושלא קיים כפל ביטוח. גם אם ישנן שתי פוליסות עם כיסוי זהה או דומה, אל תמהרו לבטל אחת מהן עד לקבלת ייעוץ או מידע מלא.

3. עושים שוק

אם מצבכם הבריאותי לא השתנה מאז עריכת הפוליסה מומלץ לבדוק הצעות להוזלת הביטוח. בפוליסות ביטוחי חיים ניתן בדרך כלל לקבל הנחות משמעותיות למספר שנים ובהמשך להחליף לפוליסה חדשה.

4. לידה

לידה היא אירוע משמעותי במשפחה גם מבחינה ביטוחים. חשוב לעדכן את ביטוח החיים בהתאם לצורך ולדאוג להכניס את התינוק הנולד לפוליסת הבריאות של ההורים.

5. ביטוח בטלפון

במידה ומתקשרים אליכם להציע ביטוח או להוסיף עוד כיסויים ביטחיים נוספים, בדקו בטבלה האישית שאין ברשותכם כיסויים ביטוחיים דומים לאלו המוצעים לכם.

פנסיה וגמל

המסלקה הפנסיוניות

1. אינטרנט

החדשות הטובות - באתר המסלקה הפנסיונית ניתן לקבל מידע על כל התוכניות שיש לכם. המידע מהמסלקה משקף די במדויק את מצב החיסכון הפנסיוני האישי, אך לא חף מטעויות.

2. ניירת

אספו את כל הפוליסות והדו"חות התקופתיים שנשלחו אליכם. ייתכן שחלקם הגיעו לכתובת ישנה או לבית ההורים. בדקו שיש ברשותכם מסמכים על תוכניות הפנסיה המופיעות בדו"ח המסלקה הפנסיונית.

3. טלפון

אם גיליתם בנתוני המסלקה תוכנית שלא הייתם מודעים לקיומה, צרו קשר עם הגוף בו מתנהלת התוכנית ועדכנו את הכתובת. מומלץ להירשם לשירות קבלת דו"חות במייל.