• אירה בלכמן

כל מה שחשוב בדוח השנתי של הפנסיה

עודכן ב: מאי 28

הסיבה המרכזית שאנו לא פותחים את הדו"ח היא הצפה של מידע ומספרים ללא היררכיה בחשיבות. במדריך שלפניכם השארנו רק את מה שחשוב למי שמתחת לגיל 50.


  1. פרטים אישיים – תוודאו שהדו"ח אכן שלכם ואתם לא עוברים בטעות על הדו"ח של השכנה.

  2. טבלה א' – שלוש השורות המודגשות משקפות את הכיסויים הביטוחיים שלכם בפנסיה:

  • קצבאות במקרה של מוות (אלמן / יתום) – ביטוח החיים שבפנסיה (ביטוח שארים). זה מה שאתם צריכים לראות: קצבה לאלמן – 60% מהשכר שלכם (המספר מופיע בשקלים). קצבה ליתום – 40% מהשכר שלכם (המספר מופיע בשקלים)

  • אם אין לכם בן / בת זוג ו / או ילדים עד גיל 21 השורות האלו אמורות להיות ריקות. אם הן לא, אתם משלמים על כיסוי ביטוחי סתם. תתקשרו לקרן ותבקשו לעשות "ויתור שארים".

  • קצבה חודשית במקרה של נכות מלאה – ביטוח אובדן כושר עבודה. המספר צריך להיות 75% מהשכר שלכם (המספר מופיע בשקלים)

  1. טבלה ג' – דמי ניהול

בנובמבר 2016 ערכה רשות שוק ההון מכרז לבחירת קרנות פנסיה שיציעו לחוסכים דמי ניהול מוזלים. המשמעות היא שכל אחד יכול להצטרף לאחת מארבע הקרנות הזוכות או בשמן "קרנות הפנסיה הנבחרות" (קרנות "ברירת מחדל" בשמן הקודם) ולהנות מדמי ניהול נמוכים וקבועים. דמי הניהול החדשים הם סביב 1.5% מההפקדה וסביב 0.1% מהחיסכון תלוי בקרן. רשימת קרנות הפנסיה הנבחרות.

  1. טבלה ה' – ה-טבלה הכי חשובה. כל ההפקדות שבוצעו במהלך השנה.

חשוב לעבור על הטבלה ולוודא שהכסף שהופרש לכם בתלוש שכר אכן הגיע לקופה שלכם. שימו לב, לכל חודש ולכל מעסיק תהיה שורה נפרדת. אם עבדתם אצל מעסיק אחד שנה שלמה יהיו 12 שורות, אם עבדתם אצל שני מעסיקים יהיו 24 שורות וכיוצא בזה.
#פנסיה #דמיניהול #ביטוחשארים #אובדןכושרעבודה #הפקדות

0 צפיות